Yükleniyor ..

15 Temmuz Milli Direniş

1 yıl önce 3070 Görüntülenme 2 dk okuma süresi
15 Temmuz Milli Direniş

Darbecilerin, sokağa çıkmayacağını, silah görünce sineceğini, pusacağını, hatta çil yavrusu gibi dağılacağını varsaydığı bu millet, o gece genci-yaşlısı, kadını-erkeğiyle tüm ülke çapında büyük bir direnişe imza attı.

15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Zaferi’mizin ikinci yıldönümü, ülkemizin dört bir yanında milletçe büyük bir gurur ve coşkuyla idrak ediliyor..

Milletimiz o gece Sokakları, köprüleri, havaalanlarını ve kışla önlerini tutarak darbecilere meydanları dar etti. 27 Mayıs darbesi hemen sonra  Başbakan ve bakanlarının, 12 Eylül sonrasında çocuklarının uyduruk bahanelerle darağacına gönderilmesini çaresizce, içi kan ağlayarak izleyen bu millet, 15 Temmuz gecesi iradesinin cuntacılar tarafından yine gasp edilmesine izin vermedi. FETÖ’cü hainlere direnen, kendisine doğrultulan silahlara aldırmayan aziz milletimiz, 15 Temmuz gecesinde sergilediği cesaretle, tarihte eşine azca rastlanır büyük bir zafer elde etti. Türkiye, 15 Temmuz direnişiyle sadece darbeyi püskürtmedi, tüm dünyada demokrasinin onur ve haysiyetini de kurtardı.

Şehit yakınlarımızın ağzından dökülen “Evlatsız olunur, vatansız olunmaz” cümlesi, milletimizin metanetinin yanı sıra fedakârlığının da sembolüdür. FETÖ’nün ölüm kusan silahları karşısında milletimiz canı pahasına mücadele ederek iradesine sahip çıkmış, vatanına namahrem elinin değmesine müsaade etmemiştir. Bu millet, FETÖ vasıtasıyla Türkiye’nin hizaya sokulmasına, ahlak edilmesine, müstemlekecilerin uydusu haline getirilmesine izin vermemiştir. Türk halkı, tıpkı Çanakkale’de ve İstiklal Harbi’nde olduğu şeklinde, birilerinin mandası olmayı reddetmiştir. 15 Temmuz, sadece FETÖ’cülere değil, bununla birlikte bütün darbecilere, darbe heveslilerine, terör örgütlerine ve onların arkasındaki güçlere verilen en net cevaptır.

Rabbimiz, Kur’an-ı Kerim’de, şer görünen bazı şeylerde bizim için hayır olabileceğine işaret ediyor. Bu ilahi hakikate, bu topraklarda bin yıla yakın geçmişimizde yaşadığımız pek çok vakada da onlarca defa şahitlik ettik. Kısa vadede milletimizin zararına gibi gözüken pek çok hadisenin, ilerleyen dönemlerde hayırlara vesile de bulunduğunu gördük. Kimi yenilgilerin, ondan sonra istikbal destansı zaferlerin müjdecisi olduğunu bizzat yaşayarak deneyim ettik.

15 Temmuz gecesi tüm dünyaya yiğitlik ve kahramanlık dersi veren tüm şehitlerimizi rahmetle yâd ediyor, gazilerimize hayırlı, uzun ömürler diliyoruz.

Paylaş Paylaş
Yazar
Hayata dair

Sağlıklı Yaşam

Yorumlar


Hiç yorum bulunmamakta.

Facebook Yorumları