Yükleniyor ..

Bitkiler ile SAĞLIKLI YAŞAM

2 yıl önce 6090 Görüntülenme 2 dk okuma süresi
Bitkiler ile SAĞLIKLI YAŞAM

AYAĞINIZLA BASTIĞINIZ HER BİTKİ ASLINDA BİR ŞİFADIR…

Bitkiler her geçen gün hayatımızın olmazsa olmaz bir parçası olmaktadır.Şüphesizdir ki insan sağlığı herşeyin önünde gelir.Bu vesile ile bitkilerle sağlık yüzyıllardan buyana hayatımıza yardımcı sağlamaktadır.
Kimyasal ilaç yapımının kafa kahramanlarıdır bitkiler.Bitki , bir çok ilaçların müessir maddesidir.Modern tıbbın yanısıra ne olursa olsun bitkilerin tüm bunlar yaşantımıza destekte bulunur.Bitkiler hayatımızın gerçeğidir.Yüzyıllar ilkin modern tıp gelişmeden ilkin bitkiler ile tedaviler yapılmaktaydı,koca karı ilacı diye isimlendirilen bitkiler insanoğluna iyileşme ve şifa anlamında fazlaca ciddi olumlu şeyler sağlamaktaydı.
BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİN ÖNEMİ…

Yaşayan bütün canlılar için bağışıklığın kuvvetlenmesi son aşama önemli bir şeydir.
Özellikle insanda bağışıklık sistemi ferdin hayatını olumlu veya negatif ciddi manada etkilemektedir.Vücudumuzu bir nevi ayakta tutan bu sistem için tükkettiğimiz gıdalar ömür kalitemizi de etkilemektedir.Gerek tükettiğimiz bitkiler gerekse tabip tavsiyesi ile tercih ettiğimiz ilaçlar ile ne olursa olsun bağışıklık sistemimizi kuvvetlendirip hastalıklar karşısında korunabilmeliyiz.
POZİTİF VE NEGATİF BİTKİLER

Günümüz çağdaş tıbbında bitkilerden ilaçlar yapılır.Bitkiler pozitif ve negatif diye iki gruba ayrılırlar.
Pozitif bitkiler,çağdaş tıbbında deva imalatında kullandıkları bitkilerdir.Bu bitkiler vücuda zarar vermemesi için destek şekilde tıbbi ilaçlara katılmaktadır.Pozitif  bitkileri bizler de evde ,hekim veya bilen birinin yardımıyla kullanabilir,uygulayabiliriz.
Negatif bitkiler ise bir çok zaman zehirli olup testlerden geçmemiş uzmanlar tarafından önerilmedikçe kullanılmaması gereken nebat grubundandır.Günlük tükettiğimiz tüm sebze ve meyveler son aşama önemli bir şeydir.Mutlaka sebze ağırlıklı beslenmek insan vücudunu yormadan sağlık açısından da sonderece yarar göstermesi ile tüketilmesi gereken gıdalardandır.
Modern tıptan asla vazgeçmeden ve hekim tavsiyesi haricinde sağlığımızı riske atmamalıyız ve tekrar unutmamalıyız ki bitkiler hastalıkları tam tedavi etmez doktorun verdiği ilaçlar mutlaka kullanılmalı ve destek olarakta bitkilerden faydalanılması gerekebilir.
Yüce yaradanın , tabiatta hepimiz için yaratmış bulunduğu bitkileri tanımak,analiz etmek ve hayatımızın olmazsa olmaz parçası haline getirmek bize daha sağlıklı ve ömür kalitesi yüksek imkanlar sağlıyor.İnsanlar kadar öteki canlılarında çokça faydalanmış olduğu bitkiler faydaları ile tüketmemize hiç bir engel teşkil etmememektedir.

Paylaş Paylaş
Yazar
Hayata dair

Sağlıklı Yaşam

Yorumlar


Hiç yorum bulunmamakta.

Facebook Yorumları