Yükleniyor ..

Çınar Yaprağı Mucizesi

1 yıl önce 5390 Görüntülenme 3 dk okuma süresi
Çınar Yaprağı Mucizesi

Kireçlenmeye karşı çınar yaprağı kürü

Uzmanlar, çınar yaprağı kürünün bünyenin her sahasında oluşan kireçlenmelerin azalmasına yardımcı olduğunu belirtti.

Bitkisel ürünlerin oldukça çok hastalığın tedavisinde yardımcı olduğuna dikkat çeken uzmanlar, çınar yaprağının kireçlenmeye iyi geldiğini belirtti. Çınar yaprağı kürünün bedenin her alanında oluşan kireçlenmelerin azalmasında büyük yarar sağladığını belirten uzmanlar, eklem ağrılarının günümüzde çok yaygın bir rahatsızlık olduğuna dikkat çekti.

Eklem ağrılarına destek

Her insan vücudunda romatizma kireçlenme şeklinde eklem rahatsızlıklarının var bulunduğunu dile getiren uzmanlar, kireçlenme ve romatizma hastalığından ötürü bacakları bükülmeyen, yürümekte  zorluk çeken, merdiven çıkamayan ve ağrı çeken insanlar, normal tedavileri dışında bitkisel çözümleri de kullanabileceklerini belirtiyor.

Çınar yaprağı kürü ne işe yarıyor?

Çınar yaprağı kürü, bünyenin her bölgesinde oluşan kireçlenmelerin azalmasında büyük fayda sağlıyor. Hareketsiz bir yaşam süren ve oturarak çalışan günün artı kalan kısımlarında da hareketsiz ve sporsuz geçiren insanların bu rahatsızlıklara yakalanma olanağının ise çok yüksek olduğu belirtiliyor. Bu rahatsızlıktan mustarip insanların devamlı ağrılardan yakındıkları belirtilirken, organik ve natürel olan yöntemlerle romatizma ve kireçlenme benzer biçimde hastalıklarla başa çıkılabileceğini anlatım edilmektedir.

Çınar yaprağının kullanım çeşidi

Çınar yaprağı kürünün düzenli bir halde kullanıldığı vakit şikayetlerde düşme sağlayacağını belirten uzmanlar, bitkinin kullanımını şu şekilde olması icap ettiğini belirtiyor:
“2 adet büyük boy taze ya da kurutulmuş çınar yaprağını soğuk suda yıkayın ve parçalara ayırın. Bir su bardağı klorsuz suyu kaynattıktan sonra yaprakları ilave edin ve kısık alevde ağzı kapalı olarak 1 dakika kaynatın. Kaynama süresi tamamlanmasından sonrasında sıcakken süzün. Ilıyınca akşam yemeklerinden önce ve gece yatarken için. 2 içim içinde minimum 3 saat ayrım olmalıdır. 15 gün kullanıp üç gün ara verin ve tekrardan bir 15 gün daha kullanarak 30 güne tamamlanabilir. Her defasında taze şekilde hazırlanmalıdır. Hastalıkları sebebiyle çok fazla ilaç alanların ise doğal bir ürün kullanmadan ilkin mutlaka hekimlerine danışmaları gerekiyor.”

Çınar yaprağının sağlığa olan öteki faydaları

Çınar yaprağının eklem ağrıları dışında insan sağlığa daha çok sayıda faydası da bulunuyor. Çınar yaprağı kemik ve eklem sağlığını korumanın yanı sıra bilhassa kireçlenme dertlerinden kaynaklı ağrıları rahatlatıyor. Diş ve diş eti sağlığını koruyan çınar yaprağı bununla beraber yanık ve yanık yaralarının iyileştirilmesinde de kullanılmaktadır. Vücuttaki ödem ve şişliklerin giderilmesine de destek olan çınar yaprağı, mide bulantısına da iyi geliyor.

Paylaş Paylaş
Yazar
Hayata dair

Sağlıklı Yaşam

Yorumlar


Hiç yorum bulunmamakta.

Facebook Yorumları