Yükleniyor ..

Genç Kalmakmı İstiyorsunuz ?

2 yıl önce 5550 Görüntülenme 1 dk okuma süresi
Genç Kalmakmı İstiyorsunuz ?

Gençlik İksirleri

ABD’de Alabama Üniversitesi’nde yapılan araştırmalar yaşam standardını ve süresini uzatan 8 besini buldu. İşte o besinler..

SARIMSAK

Sarımsağın kokusunun sebebi olan Allicin, kuvvetli bir antioksidan. Vücudun ihtiyacı hidrojen sülfiti elde eden sarımsak böylelikle damarların rahatlamasına ve kanın akışının hızlanmasına olanak sağlamaktadır.

YUMURTA

Bir yumurtada 9 önemli amino asit ve altı gram protein olması yumurtanın bu listeye girmesine imkan sağlamaktadır. Özellikle yaşlıların görme sorunlarının başlangıcında gelen sarı benek problemine iyi gelen lütein, katarakta iyi gelen zeaksantin ve yürek ve beyin rahatsızlıklarının önüne geçen kolin içeren yumurta barındırdığı D vitamini sayesinde sıhhatli bir gıda maddesi şekilde tanımlanıyor.

YABAN MERSİNİ

Yabanmersininde bulunan pigmentlerin strese iyi geldiği açıklanırken beynin dopamin salgılamasına destek olmakta. Mutluluk, sağlıklı hafızaya imkan tanıdıkları olan yabanmersini gövde koordinasyonuna olumlu katkılar yapıyor.

ISPANAK-LAHANA

Ispanak ve lahana şeklinde yeşil yapraklı sebzeler kanserle boğuşmaya yardımcı C vitamini, karoten ve lif barındırmasının birlikte genç kalmayı elde eden antioksidan barındırıyor.

BROKOLİ

Kanserle boğuşmaya yardımcı olan brokoli, tam bir antioksidan deposu. Barındırdığı D vitamini ve kalsiyum sayesinde vücuda kuvvet veriyor.

SOMON

Somon, yürek hastalıklarının önüne geçerken barındırdığı omega-3 asiti nedeniyle beynin büyümesine destek oluyor, alzheimer gibi hastalıkları engelliyor.

PANCAR

En önemli B vitamini folik asiti barındırıyor. Pancarda bulunan betanin oldukça önemli bir antioksidan ve fena kolestrol seviyesini en üye indiriyor.

KETEN TOHUMU

Barındırdığı yüksek omega-3 asiti nedeniyle oldukca sağlıklı bir gıda olan keten tohumu barındırdığı linyin sayesinde kolestrolün önüne geçiyor.

Paylaş Paylaş
Yazar
Hayata dair

Sağlıklı Yaşam

Yorumlar


Hiç yorum bulunmamakta.

Facebook Yorumları