Yükleniyor ..

Yaz Sivilcelerine Dikkat !

1 yıl önce 3550 Görüntülenme 2 dk okuma süresi
Yaz Sivilcelerine Dikkat !

Yaz aylarında sivilceler insan vücudunda fazlaca yoğunluk göstermektedir.

Sivilcelere Sebep Olan Yiyecekler

Fazla tuzlu ve yağlı yiyeceklerden kaçınarak sivilcelerin çıkmasını engelleyebileceksiniz. Tabi mesele sadece yağlı veya tuzlu yemek de değil. Bazılarımızın ciltleri güneş ışınlarına karşı daha dirençsiz olduğu için anında tepki gösteriyor. Bunu yaparken ya kir izleri bıraktırıyor yahut sivilceye dönüştürüyor.

Kükürtlü Sabun Çözümmü

Özellikle de kükürtlü sabunlar ile elinizi yüzünüzü yıkadığınız anda erişkinlik sivilcelerinin dahi bulunmamakta olmasında büyük bir etken sergileyebileceksiniz. Kükürtlü sabunlar yardımıyla sizler de daha iyi bir biçimde bu sivilcelerden kurtulabilecek, cildinizi pürüzsüz bir bir hale getirebileceksiniz. Çünkü sivilcelerin en büyük tesirleri de ilerleyen yaşlarda izlerinin belirgin bir şekilde vücutta kalması sonucu ciltte büyük bir imaj kirliliği oluşturmakta. Bu nedenden dolayı oldukça çok kere meydana getirilen hatalardan birisi de vücutta çıkan sivilceleri tam anlamıyla yetişmeden sıkma sonucunda sivilcenin bulunmuş olduğu yerde iz kalmasıdır. Hatta birçok kez cilt kanserine kadar yol açan ciddi rahatsızlıklar oluşturmaktadır. Bu nedenle hepimiz sivilcelerine hiçbir müdahale yapmadan kükürtlü sabun ile yıkayarak hem çıkmış olan sivilcelerinden kurtarmış hem de bir sonraki sivilcelerin çıkmasını önleyebilecektir. Bir bakıma sivilcelerden kurtulma metodları arasında bu tür kolay şeyler yatıyor fakat bir tane daha bir şey söylemek isterim; sivilceleri kurutmanız icap eder. Çünkü yağlı ciltlerde daha çok olduklarını göz önünde bulundurursak yüzünüze nemlendirici benzer biçimde kremler sürmeniz çok da işe yaramaz. Hatta nemlendirici şeklinde uygulanan bazı kremler sivilcelerin artmasına dahi sebebiyet verebilir.

Eğer söylediklerimizi uygularsanız cildinizdeki kuruluğu elde edebilecek, yağlarınızdan daha iyi bir şekilde de uzaklaşarak sivilcelere karşı her zaman bir koruma almış olabileceksiniz. Sitemiz içerisinden bu tür konuları daha detaylarıyla öğrenebilirsiniz.

Paylaş Paylaş
Yazar
Hayata dair

Sağlıklı Yaşam

Yorumlar


Hiç yorum bulunmamakta.

Facebook Yorumları